چراغ ال ای دی خیابانی

انواع چراغ ال ای دی خیابانی

بسته به اینکه قصد داشته باشید از چراغ خیابانی led خود برای چه هدفی استفاده کنید، این چراغ‌ها می‌توانند به دسته‌های زیر تقسیم شوند:

  1. چراغ ال ای دی خیابانی معمولی: به چراغ‌های معمولی موجود در اکثر اتوبان‌ها می‌گویند. در این نوع چراغ خیابانی از یک چراغ به همراه آینه منعکس کننده استفاده می‌شود که باعث افزایش چند برابری نور چراغ می‌شود.
  2. چراغ ال ای دی خیابانی جدید: در مدل‌های جدید تر پروژکتور خیابانی، که در حیاط و یا باغ‌های بزرگ نیز استفاده می‌شوند، به جای استفاده از یک چراغ و آینه، بیشتر از چند چراغ‌ متفاوت با توان بالاتر استفاده می‌شود و میزان آینه به کار رفته در آن نیز کمتر است.
  3. چراغ ال ای دی خیابانی حرفه ای: این نوع چراغ‌های ال ای دی دارای ویژگی‌های زیادی هستند که باعث می‌شود از دیگر انوع این نوع چراغ‌ها متمایز شوند. از جمله ویژگی‌های این نوع چراغ ها می‌توان به قابلیت تنظیم ارتفاع و قابلیت تنظیم سری چراغ اشاره کرد.
  4. چراغ ال ای دی خیابانی فوکوس دار: این نوع مدل چراغ‌ها مخصوص استفاده برای خیابان‌ها و اتوبان‌ها هستند. این نوع چراغ‌ها طوری طراحی شده اند که ‌هاله نور را کمتر کرده و نور را مستقیما و به طور گسترده به سمت آسفالت جاده هدایت می‌کند.
  5. چراغ ال ای دی قابل شارژ: یکی از اصلی ترین منابع انرژی پاک ما انسان‌ها، انرژی خورشیدی است. برخی از این چراغ‌ها نیز این قابلیت را دارند تا در روزهای آفتابی با دریافت انرژی خورشیدی توسط پنل‌های نوری، این انرژی را برای استفاده در شب ذخیره کنند.

این نوع چراغ‌ها، به دلیل اسفاده از انرژی پاک برای تامین انرژی نورانی خود، به طبیعت کمترین آسیب ممکن را می‌رساند.

عمر پروژکتور led خیابانی چقدر است

یکی دیگر از سوالاتی که معمولا ذهن مشتریان چراغ ال ای دی خیابانی را به خود مشغول می‌کند، بحث عمر قاب این نوع چراغ ها است.

در مورد این مسئله اصلا لازم نیست نگران باشید چرا که قطعات این وسیله طوری طراحی شده است که بتواند حتی تا ده سال نیز دوام بیاورد.

در مورد عمر خود پروژکتور خیابانی نمی‌توان از عدد خاصی برای عمر آن‌ها استفاده کرد ولی به راحتی می‌توان گفت که حدود ۳ الی ۴ برابر لامپ‌های عادی عمر می‌کنند. راه دیگری نیز برای تشخیص زمان تعویض چراغ های خیابانی ال ای دی وجود دارد و به این صورت است که اگر احساس کردید نور چراغ به کمتر از ۷۰ درصد نور اولیه آن رسیده است یعنی زمان تعویض آن‌ها نزدیک است.